Logo witryny geoportal.podlaskie.eu

XVII PODLASKIE FORUM GIS

26 czerwca 2024

baner_strona_.jpg

Zaproszenie na Konferencję - Komunikat I

Organizatorzy Konferencji:

Stowarzyszenie Geodetów Polskich
Marszałek Województwa Podlaskiego
Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku

KOMUNIKAT I 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 26-27 września 2024 roku w Ciechanowcu odbędzie się XVII PODLASKIE FORUM GIS pt. „AI – nowoczesne rozwiązania, szansa rozwoju czy zagrożenia w GIS?”.

Już siedemnasty raz zapraszamy na Konferencję, której motywem przewodnim tym razem będzie sztuczna inteligencja w zderzeniu z administracją i Systemami Informacji Przestrzennej.

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje naszą rzeczywistość i już teraz pozwala na przetwarzanie ogromnych ilości danych, przy okazji sama doskonaląc swoje algorytmy. Przyjrzymy się zatem jaki jest jej wpływ na informację przestrzenną i czy można ją wykorzystać do tworzenia map oraz przetwarzania danych. Zapoznamy się z przypadkami użycia sztucznej inteligencji, zobaczymy jak można dostarczać więcej informacji na dużą skalę i tworzyć mapy szybciej niż ludzie. Zastanowimy się jakie wyzwania i zagrożenia stoją przed branżą geoinformatyczną w zakresie AI.

XVII Podlaskie Forum GIS daje możliwość  wymiany doświadczeń i dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją publiczną w zakresie postępującego wykorzystania sztucznej inteligencji. Jak co roku będzie również możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi oprogramowania, usług czy sprzętu, oferowanymi przez firmy z sektora geoinformacyjnego.

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej wspólnie przez: Marszałka Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne wkrótce na stronach:

https://sgp.geodezja.org.pl/ oraz https://geoportal.podlaskie.eu/  oraz https://wbg.wrotapodlasia.pl/

 Serdecznie Państwa zapraszamy!

Powrót na początek strony